Cilt Temizleme Fırçaları Nasıl Kullanılmalı ?

Cilt Temizleme Fırçaları Kullanımı
Herkesin farklı ürünler kullanarak yaptığı cilt temizliği, sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılması gereken en temel işlemlerin başında geliyor. Peki yaptığımız cilt temizliği, gerçek anlamda yeterli oluyor mu? Cildimiz için yarar sağlıyor mu? Bu soruların cevaplarını iyi verebilmek, daha canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak için, önemli bir husustur.

clarisonic-clinique-braun-15
Cildin ölü hücrelerden temizlenmesi, cilt lekelerini azaltmak, cilde yumuşaklık ve nem kazandırmak için yapacağımız doğal maskelerin etkisini tam olarak gösterebilmesi için, cilt temizliğinin çok iyi yapılması şarttır. Günümüzde etkin bir şekilde cilt temizliği yaptığını vaat eden cilt temizleme fırçalarının çokluğu, doğru ürünü bulma konusunda biz tüketicilerin kafasını hayli karıştırmış durumda.
Cilt temizleme fırçaları doğru kullanıldıkları zaman, cilt temizleme işlemi için kullanılan birçok kozmetik üründen daha iyi bir sonuç sağlamaktadır. Ayrıca cilt temizlemede kullanılan kozmetik ürünlerindeki kimyasalların zararlarından da, cildimizi korumuş oluruz. Doğru seçilen cilt temizleme fırçası, cilt gözeneklerinin açılmasına, siyah noktaların kaybolmasına ve farklı cilt lekelerinin yok olmasına oldukça olumlu katkılar sunmaktadır.

Cilt Temizleme Fırçası Alırken ve Kullanırken, Nelere Dikkat Edilmeli?

Uzmanlar, cilt temizleme fırçası seçilirken seçeceğiniz ürünün, cilt tipinize mutlaka uygun olması konusunda uyarılarda bulunuyor. Yine ürün kullanımında, cildinizin hassasiyetine uygun bir yöntemle kullanılmasının önemine vurgu yapılıyor.
Cildinizin kuru, karma veya yağlı cilt mi olduğunu doğru bir şekilde belirlemek, temizleme fırçasının cildinize vereceği olası zararın önüne geçme konusundaki, en temel faktörler arasında yer almaktadır. Örneğin kuru yüzlere, yumuşak fırçalar uygulanmalıdır. Fırçayı kullanırken cilde fazla bastırılması ve bir düzen içerisinde kullanılmaması, cildin tahriş olmasına neden olabilmektedir.

garnier-exfo-firca-2

Cilt temizleme fırçasının kullanım sıklığı, başlangıç aşamasında haftada iki kez yeterli olacaktır. İlerleyen aşamalarda cildin alışmasıyla birlikte bu sıklık, haftada üç kez olabilir. Fırçanın yararını tam olarak gösterebilmesi için, fırçanın temizliğinin de iyi bir şekilde yapılması önemlidir.

Temizleme fırçası kuru ciltlerde kullanılırken, bunlara dikkat edin

– Temizlik esnasında, fırçayı çok bastırmayın. Fırçayı çok bastırmak, cildin tahriş olmasına neden olmaktadır.
– Çene ve burun bölgelerine yoğunlaşarak temizlik yapmak, bu bölgelerde daha sık görülen siyah noktaların giderilmesi için önemlidir.
– Cilt sarkmalarının önüne geçmek için, dairesel hareketlerle temizlemek önemlidir.
– Cilt tahrişini önlemek için, fırça aynı bölgede uzun süre durmamalıdır.
– Cilt temizleme işleminin ardından, nemlendiricilerle cildi nemlendirmeyi unutmayın.
Temizleme fırçası yağlı ve karma cilt üzerinde kullanılacaksa, yukarıdaki maddeler için çok daha hassas olunmalıdır.

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir