Dershaneye Gitmeden Sınava Hazırlanmak Mümkün mü?

board-exam

Dershaneye gitmeden başarı elde etmeniz zor olsa da tabi ki de mümkün dershane desteği almadan planlı bir şekilde çalışarak nasıl başarı elde edeceğinizi size alt başlıklarda anlatmaya çalıştık.

Peki Nasıl ?

İlk olarak internetten konu anlatım videoları izleyin konularınızı gözden geçirin ve sınava tabi tutulacağınız konuları elinizin altında bulundurun. Hedefinize gitmenizi sağlayan kestirme yollar elbette vardır. Aslında dershaneler sizi hedeflerinize ulaştırmaya çalışır. Kimilerine faydalı olur kimilerine faydasız.

Eğer dershaneye gidecek durumunuz yok ise internette bulunan konu anlatımı videoları sayesinde istediğiniz konuyu kolay bir şekilde anlayabilirsiniz anlamadığınız noktalarda destek sağlayabilirsiniz. Dershaneye gitmemenizin en büyük avantajları arasında bununda olduğunu belirteyim size.

Beli bir saat uygulaması yoktur istediğiniz zamanlarda ders çalışabilirsiniz. Anlamadığınız noktalarda hocanızdan yeniden anlatmasını istemek yerine videoyu kolay bir şekilde başa sararak yeniden izleme gibi bir seçeneğe sahipsiniz. Bir konuyu çalışmadan önce konu ile ilgili testlere göz atın. Konu ile ilgili birkaç kaynağın testlerine göz atın ‘’ bu konu ile ilgili nasıl sorular gelir ‘’ sorusunun cevabını arayın.

Mutlaka not almalısınız Soru çıkabileceğini düşündüğünüz ve önemli olan yerleri kesinlikle not alın, yazmadığınız ve tekrarlamadığınız şeyleri unutmanız çok kolaydır.

Çalışacağınız konular ve ne kadar anladığınızı belirleyin ve ilerlemeniz gerektiğinin planını yapın. Başarı elde etmenin en önemli noktalarından biriside budur adımlarınızı planlayarak atmanızdır.

woman-reading-a-book-at-home

Uyumadan önce her gece not kağıtlarınızı okumalısınız. Bilimsel araştırmacılar tarafından kanıtlanmış bir taktik de budur uyumadan önce neyi düşünürseniz aklınızda daha kolay kalacaktır. Ve son olarak ta bol bol soru çözmeniz gerekmektedir. Bunları yaptıktan sonra ise Dershaneye Gitmeden de Sınava Hazırlanmak Mümkün mü sorusunun cevabına en güzel cevap siz olabilirsiniz.

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir