Ev Yapımı Cilt Bakım Maskeleri

Evde kolay temin edebileceğiniz malzemeler ile yapabileceğiniz cilt bakım maskeleri sayesinde, farklı cilt sorunlarının önüne rahatlıkla geçebilir, cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kendi hazırladığınız bitkisel cilt maskeleri ile aynı zamanda, cilt bakımı için harcadığınız paraları da farklı bir tasarruf olarak değerlendirebilirsiniz. Her şeyden önce maskeyi kendi elleriniz ile hazırlamış olmanızdan dolayı, yüzde yüz doğal olduğu konusunda emin olmanın verdiği rahatlığı da hissedeceksiniz.

yagli-cilt-temizligi
Cilt Maskeleri Ne İşe Yarar ?

Farklı cilt tiplerine göre değişik malzemelerden hazırlanan karışımlardan oluşan, cildinizin ihtiyacı olan vitaminler ile cildinizin daha güzel ve genç görünmesine olanak tanıyan malzemelerdir. Özellikle kış aylarının etkisiyle kuruyan ciltler için hazırlayabileceğiniz maskeler, yüzünüzün kaybolan canlılığını yeniden kazanmanız konusunda önemli rol oynamaktadır.

Cilt Maskeleri Nasıl Uygulanır?

Evde hazırladığınız doğal cilt maskeleri, güzellik merkezlerinde hazırlanan maskelerden daha natürel bir yapıda olması sebebiyle, daha fazla tercih edilmektedir. Kendi hazırladığınız cilt maskelerini koyuluğuna göre cildinize, pamuk veya fırça yardımıyla rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Türk Kahvesi İle Cilt Maskesi

Türk damak tadının efsaneleri arasında yer alan Türk kahvesi, cilt içinde önemli yararları bulunan içecekler arasında yer almaktadır. Kahvenizi içtikten sonra fincanın dibinde kalan ve kum tanelerine benzeyen kısmı, yüzünüze uygulayarak 15 dakika bekletin. Süre dolduktan sonra, su yardımı ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu işlemi sık yapmamaya dikkat ederek, 10 günde bir kez yapmanız en ideal olanıdır. Zamanla cildinizde bir canlılık olduğunu hissedeceksiniz.

coffee-917613_960_720

Salatalık İle Cilt Maskesi

Yüz maskelerinin vazgeçilmezleri arasında olan salatalık ile cilt maskesi, cildin nemlenmesine ve erken yaşlılık belirtilerinin ortadan kalkmasına yarayan en bilindik cilt maskeleri arasında yer almaktadır. Uygulama aşaması ise oldukça basit olan salatalık maskesi, bir orta boy salatalık, bir tatlı kaşığı bal ve yarım çay bardağı yoğurt kullanılarak hazırlanmaktadır. Robottan geçirdiğiniz salatalığın içerisine, bal ve yoğurt ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra karışımı yüzünüze sürerek, 30 dakika bekleyin ve ılık suyla yüzünüzü temizleyin

images

Maya Karışımlı Cilt Maskesi

Yine evde yapabileceğiniz doğal cilt maskeleri arasında yer alan maya karışımlı cilt maskesi, cildin nem oranını dengeleyen, cilt kırışıklıklarını azaltan ve pullanmanın önüne geçen önemli cilt maskeleri arasında yer almaktadır. Bir yemek kaşığı süt ve 1 adet yaş mayayı, bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Krem kıvamı elde edene kadar karıştırılan karışımı, yüzünüze sürerek 20 dakika bekletin ve su ile temizleyin.

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir