Google Gibi Getir Kalite Yönergelerine Uyun Uyarısı

Google’nin Penguen 4.0 algoritmasına geçtikten sonra anlık sıralama değişimleri sitelerin ziyaretçi sayılarını büyük ölçüde değiştirdi .

Googlede köklü değişimler yaşanmaya devam ediyor.Son günlerde botların davranış şekilleri değişti , bir çok site index alamama gibi sorunlarla karşılaşıyor .Link çöplüğüne dönen siteler ve bu sitelerden backlink alan siteler cezalandırılmaya başlandı .

Ayrıca artık Google yalan haber yapan ve “Bunu görünce şok olacaksınız” tarzı aldatı başlıklarla ziyaretçi çekmeye çalışan haber sitelerinede  yaptırım uygulayacak. Google News banlarıda çok yakında gözüküyor.

 

Bir özellikte Google Search Console de bulunan Google Gibi Getir özelliğine geldi .Link eklemek isteyenleri şöyle bir pencere karşılıyor;

asddasd

Dizine ekle butonu , dizine eklenmesini iste diye değiştirilmiş .Yeni bir not oluşturulmuş.Eğer kurallara uyulmazsa gönderilen linkin incelenmeye alınacağı söyleniyor.Sitesinde özgün olmayan kalitesiz içerik ve sayfalar bulunduran sitelerin Googlede artık pek şansı yok.

Bu kurallara uymayan kullanıcılar arama dizini sonuçlarından tamamen bile kaldırılabiliyor.

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir