bloglama

Neden Kişisel Blog Yazmalıyım ?

Bugün bu yazımda kişisel blog serüveni ve neden kişisel blog yazmalıyız gibi konular ele alacağım.

blog

 

Kişisel Blog Yazmak …

Zamanın hızla akıyor.İnternet kullananların bir çoğu sosyal medya denilen mecrada saatlerce zaman harcar hale geldi..Bilgi kirlilikleri , zihin bulanıklığı…Tamamen zihin işgali ve daha çok bağlanma üzerine kurulan bu sistemde ego , bencillik ve kaostan başka pek bir şey yok .Neyse ki bloglar var  o birilerini okumak , takip etmek isteğini bize cömertçe sunan.

Hani metropollerde yaşayan insanlar şehrin o kasvetinden , gürültüsünden , kirliliğinden bunalır da böyle sakin huzurlu bir yere gitmek ister ya işte kişisel bloglar internetteki o arana sakin , güzel kasabadır .Yazarın diğer yazarları tanımaya başladığı , ziyaretçisiyle dost olduğu ortamdır .

Blog yazmak  paylaşma isteğinin dışa vurumudur.Öyle sosyal medyada durum paylaşmaya benzemez.Burada sadelik , çaba ve özveri ve emek vardır .Hele çabanıza karşılık ziyaretçilerden olumlu dönüşler alıyorsanız doğru yoldasınız , yürümeye devam edin.

Sadece paylaşmak ve aktarmak değildir aslında blog yazmak.Anı depolamak , anı arşivlemektir bir bakıma .Yıllar sonra kendini kıyas edebilmek , kendindeki değişimi görebilmektir.

Yazabilmek için daha fazla okuyacak , daha fazla izleyip araştırmanız gerekecek.Kültür ve bilgi bakımından size katacağı değer çok büyük olacaktır.Ayrıca siteyi de geliştirme ve daha güzel bir blog oluşturma oluşturma yolun web ortamını da kavrayacaksınız.

obb

Bir an önce başla

Bu yola başlarken az ziyaretçi veya emeğinizin hakkını alamadığınızı düşündüğünüz olacak.Herkes böyle başlıyor bu işe , önemli olan pes etmeden devam edebilmek.Bu işi bir boş uğraş değilde hayat tarzınızdaki bir unsur haline getirebilmek..Gerisi kendiliğinden geliyor zaten ..Okundukça daha fazla yazıyorsunuz , yazdıkça daha fazla okunuyorsunuz .

Artık iş başvurusunda bile internet sitenizin veya blogunuzun olması sizin için avantaj sağlıyor.Hem Google amcada bizi çok sevmekte , bloglar hem onun hemde ziyaretçilerin baş tacı.Kolay bilgiye ulaşabilmede bloglardan iyisi var mı ? Çöplüğe dönmüş forumlar artık ölüyor.Giriyorsun blogdan istediğini alıp çıkıyorsun..

Blog yazmaya başlamak için bir zaman geç değil, hemen başlayabilirsin.Her insanın yazacak bir şeyi vardır .Her insan bir dünyadır ve keşfedilmeyi bekler.Siz yazın gerisini kaşiflere bırakın.

Bir daha ki yazıda görüşmek üzere 😉

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

One thought on “Neden Kişisel Blog Yazmalıyım ?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir