sac

Pratik ve Doğal Saç Bakım Önerileri

Piyasa da sayısız saç bakım ürünlerinin bulunması, bizler için aslında avantajdan çok bir dezavantaj oluşturmaktadır. Bunların en başında, hangi ürünün daha sağlıklı ve yararlı olduğunu anlamamızı daha zorlaştırıyor olması gelir. Saçlarımız bizim en önemli aksesuarımız ve estetik görünmemizi sağlayan doğal örtümüzdür. Bu nedenle hangi ürünün doğru olduğunu bulmak için sürekli deneme yanılma işlemleri uygulamak, büyük saç kayıplarına ve hatta kellik gibi daha ileri saç sorunlarıyla karşılaşmamıza neden olabilir. Bu tarz riskleri almamak için en yararlı ve tehlikesiz yöntemler, kendimizin hazırlayıp uygulayacağı yöntemlerdir. Yazımızın devamında, Pratik ve doğal saç bakım önerileri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

person-1178845_1280

İşte Bazı Doğal ve Pratik Saç Bakım Önerileri

Her şeyden önce, saçlarımızı çevresel faktörlerin zararlarından nasıl korumamız gerektiğini bilmek zorundayız. Sağlıklı ve düzenli beslenmenin, yine saç sağlığı açısından önemli olduğu unutulmamalı ve buna göre beslenilmelidir. Hava kirliliği, toz, kimyasal içeren saç bakım ürünleri, stres, demir ve protein eksikliği, saçların daha sağlıksız görünmesine ve saç dökülmesine neden olan önemli etkenlerdir. Öncelikle bu olumsuz eksikliklerden kurtulmak ve eksik olan olumlu etkileri tamamlamak gerekir.

Yumurtalı ve Zeytinyağlı Saç Maskesi :

Bir kabın içerisine 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 tane yumurtayı ekleyerek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı, saçlarınıza fırça yardımıyla iyice sürün. Saçlarınızın ve saç derinizin tamamına sürdükten sonra, saçlarınızı bir bone yardımıyla fazla hava almayacak şekilde kapatarak 20 dakika bekletin. Daha sonra saçlarınızı ılık su ve doğal zeytinyağlı bir sabun ile temizleyerek havlu ile yavaşça kurulayın.

Limon Suyuyla Bakım Kürü :

Duş alırken veya saçlarınızı yıkadığınızda, bir çay bardağı limon suyunu saçlarınıza dökerek iyice ovalayın. Bu kürü uygularken, saç ve saç diplerinin ıslak olması daha yararlıdır. 10 dakika bu şekilde bekledikten sonra, saçlarınızı ılık su yardımı ile temizleyin. Limon suyu kürünü haftada 1 kez uygulamanız durumunda, saçlarınızdaki farklılığa şahit olabilirsiniz.

Dökülen ve Sağlıksız Saçlara Ortak Maske:

Dökülen ve sağlıksız saçlar için uygulayabileceğiniz bu maskeyi, tüm saç tipleri için rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı tarçın, bir yemek kaşığı badem yağı, bir yemek kaşığı bal, iki adet yumurta ve bir yemek kaşığı zeytin yağını, bir kabın içerisine alarak iyice karıştırın. Karışımı fırça ile saç diplerinize ve saçınıza sürerek, 15 dakika bekleyin ve sonrasında bol su ile temizleyin.

Muzlu ve Badem Yağlı Saç Maskesi :

Bir adet muzu, kabın içeresinde püre haline getirerek üzerine bir çay kaşığı badem yağı ekleyin. Elde edilen karışımınızı saç ve saç diplerinize sürerek, 10 dakika bekleyin. 10 dakikanın sonunda, saçlarınızı bol su ile durulayın.

 

Her ne kadar doğal saç bakım maskeleri kullanıyor olsanız da, öncelikle saçların yıpranmasına neden olacak olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması gerektiğini unutmayın.

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir