maske

Siyah Noktalara Ne İyi Gelir?

Şüphesiz ki pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak, her yaştaki kadının ve hatta erkeğin hayalleri arasındadır. Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklık, sivilce, lekeler ve siyah noktalar, kadınlarda bir takım psikolojik sorunların görülmesine de neden olmaktadır. Modern tıp sayesinde bu ve benzeri sorunlardan kurtulmak mümkün olsa da, her zaman bu bütçeye sahip olmak mümkün olmayabilir. Doğal yollarla bu sorunları ortadan kaldırmak hem daha az maliyetli, hem de daha sağlıklıdır. Yazımızın devamında; siyah noktalara ne iyi gelir? sorusuna cevaplar bulabilirsiniz.

siyah-nokta-sivilce-Uzmantedavi.net_Siyah Noktalara Ne İyi Gelir?

C Vitamini : Cilt sorunlarının bir çoğu, C vitamini eksikliği sebebiyle ortaya çıkmaktadır. C vitamini eksikliği aynı zamanda, farklı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasını da tetikleyici faktörler arasındadır. Vücuttaki melanin salgısının düşmesi, ciltte görülecek siyah nokta ve lekelerin başlıca nedenleri arasındadır. Limon, portakal, mandalina ve çilek gibi meyveler, C vitamini açısından zengin olup, bol tüketilmeleri yararlıdır.
D Vitamini: Cilt bakımı ve cilt sağlığı açısından, önemli bir yere sahip olan vitaminlerin başında gelir. E vitaminini direk olarak uygulamak, siyah nokta ve lekeleri azaltmak için etkili olmaktadır. Eczanelerden temin edebileceğiniz D vitamini kapsüllerini, direk olarak cildinize uygulayarak, siyah noktaların yok olmasını sağlayabilirsiniz.
Süt: Siyah noktalara karşı etkili olduğu bilinen süt, cilde masaj yapar gibi uygulanır. Cildinize günlük uygulayacağınız süt ile, siyah lekelerin oluşumunu azaltabilir, mevcut lekelerin yok olmasına yardımcı olabilirsiniz.
Aloe Vera: Cilt bakımında sıklıkla kullanılan bitkilerin başında gelen aloe vera, mevcut siyah noktaların yok olmasına yardımcı olduğu gibi, yeni siyah noktaların oluşumuna engel olur. Siyah noktaların yoğun olduğu bölgeye sürerek, 30 dakika sonra bol su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.
Esmer Şeker ve Bal: 1 çorba kaşığı esmer şeker ve 1 çorba kaşığı süzme balı iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, cildinize uygulayın. İki haftada bir uygulayacağınız bu maske, cildinizdeki siyah nokta ve lekelerin yok olmasına yardımcı olacaktır.
Sirke: 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı sirkeyi bir kabın içerisinde karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürerek, yarım saat bekleyin ve bol su ile temizleyin.
Limon Suyu: Yarım limonu sıkarak elde edeceğiniz limon suyunu, pamuk yardımıyla cildinize sürün. 10 dakika bekledikten sonra, aynı işlemi bir kez daha tekrarlayın ve yine 10 dakika bekleyin. Süre dolduktan sonra, cildinizi bol su ile temizleyin. Limon suyu cildinizin temizlenmesine ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir