Youtube Adsense Hesabına Websitesi Ekleme

Youtube kanalından Adsense onayı aldığınızda tüm websiteleriniz içinde mi almış olursunuz ? Youtube’den Adsense onayı aldığımda giriş ekranından yeni bir reklam kodu oluşturuyordum ve websiteme ekliyordum ama günler geçmesine rağmen reklam gözükmüyordu. Bu sorun kafamı iyice karıştırmıştı ama sonunda sistemin nasıl işlediğini çözdüm.

Öncelikle Youtubeden onay aldığımız Google hesabından Adsense giriyoruz.

Daha sonra sol menüden reklamlarım / Diğer ürünlere tıklıyoruz.

Buraya reklam yayınlamak istediğim web sitemizi giriyoruz ve onaylanmasını bekliyoruz.

adsense

Yani öyle Youtubeden Adsense onayı aldım , sitem için içinde almış oldum gibi bir durum yok .Youtubeden aldığınız Adsense sadece Youtube kanalınız için geçerli.Tek bir Google hesabı üzerinde her kanal ve her site için onay almanız gerekmekte .

Ama eskiden böyle bir düzen varmış , Youtube’de olsan Adsense hesabından bir kez onay aldığında tüm websitelerin için almış oluyorsun.Bu sistem suistimal edilince , yani insanları sitelerini onaylatmak zor olduğu için onayı direk Youtube’den alıyorlarmış.Bunu fark eden Google dururmu hemen değiştirmiş politikalarında ilgili yerleri .

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

7 thoughts on “Youtube Adsense Hesabına Websitesi Ekleme”

 1. Merhaba,
  Yazınız için teşekkür ederim.
  Adsense konusunda bir sorunum var, daha önceden mail hesabımla adsense başvurusu yaptım.Kabul edilmedi.
  Blogspot siteydi ve aradan zaman geçince kapattım.Tekrar başvuru yapamıyordum.Ancak şimdi başvuru yapabiliyorum ama bu seferde o kapattığım site otomatik olarak geliyor.Bunu nasıl değiştirebilirim.

  1. Aşağıdaki adresten Google hesabınızla bağlantılı site mülklerinizi görebilirsiniz.Burada kapattığınız , kullanmadığınız sitelerinizi kaldırınız ve başvurmayı tekrar deneyin.Eğer hala aynı sorun devam ediyorsa ekran görüntüsü bu yoruma cevap olarak atın yardımcı olmaya çalışayım.
   https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr

  1. Reklam almak için başvurulduğunda alan adı uzantısı önemli değil.Ancak seo bakımından com.tr>com>net diyebiliriz

 2. Youtubeda burçlara yönelik birkaç adet video yükledim. Ancak youtube adsense onaylanmadı. Şartları baya zorlaştırmışlar anlaşılan.

  Yazınızda gayet faydalı hocam.
  +1.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir