Alan Adı Banı & Google Ban Kaldırma

Alan adı banı Google arama motorunda sonuçlarınızın kaldırılmasıdır.Alan adınızın banlanmasının bir çok sebebi olabilir.Spam , aldatıcı ve illegal içerikler ban sebeplerinden sadece bir kaçıdır.Sonuçlarınız Google arama sonuçlarından kaldırıldıktan sonra Google ile getir özelliğini kullansanız bile sitenizi Google dizinine ekleyemezsiniz.

google-ban-kaldirma.jpg

Genelde alan adı banı domain alındıktan sonra fark ediliyor , alan adı almadan önce mutlaka domainin arama motorları tarafından banlı olup olmadığı kontrol edilmelidir.Bunun için arama motoruna Google ban kontrol yazmanız yeterlidir.

Peki Bu Alan Adı Banı Nasıl Kaldırılıyor ?

Google Search Console üzerinden > arama trafiği > manuel işlemlere girip buruadan banlı ise itiraz talebinde bulunabilirsiniz.İtirazınız 2-3 hafta içerisinde incelenip sizin gmail hesabınıza dönüş yapılacaktır.Sitenizde bir spam ve yasadışı içerik yok ise banı kaldırılacaktır.

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir