Lg Yazılım Güncelleme & Android Sürüm Yükseltmesi Yapma

Lg cihazlarda yazılım güncellemesi yapmak isteyenlerin karşılaştığı belkide en büyük sorun telefondan  Ayarlar >Telefon hakkında >Güncelleme Merkezi >Yazılım Güncelleme > Güncellemeleri Şimdi Kontrol Et ‘ e tıkladığında “Mevcut OS sürümünde en yazılımı kullanıyorsunuz”  uyarısıdır .

b

Yazılım güncellemesini bu şekilde kontrol etmek pek işe yaramıyor.Çünkü yazılım güncellemesi olduğu halde telefona yansıtılamıyor olabilir.Ben Lg G3 kullanıyorum ve android sürümümü bundan yaklaşık bir yıl önce bilgisayar üzerinden 6.0 ‘ a yükselttim.6.0 dan sonra güncelleme geldi mi bilmiyorum çünkü hiç denemedim.Lg g3’e  ne kadar daha güncelleme desteği verilecek bilmiyorum.

 

Sizde Lg cihazınızı güncellemek istiyorsanız şu adımları uygulayabilirsiniz ;

*** Her ihtimale karşı şu yolları takip ederek telefonunuz üzerinde güncelleme verilmiş mi kontrol edin : Ayarlar >Telefon hakkında >Güncelleme Merkezi >Yazılım Güncelleme > Güncellemeleri Şimdi Kontrol Et

 

**** Öncelikle bilgisayarımızdan burayı  adresi ziyaret ediyoruz .

 > Çıkan form yerlerine kendi telefonumuzun model bilgilerini giriyoruz.Eğer telefon modelinizi bilmiyorsanız , telefonunuzun ayarlar kısmında telefon hakkında , donanım bilgisinden model numarasına ulaşabilirsiniz.

a

> Bilgisayarımıza USB sürücüsünü indirip  ve kuruyoruz.Daha sonra 2. olarak LG Mobil Destek Aygıtını indirip kuruyoruz.

 

 

6

 

> Lg Mobil Destek Aygıtını kurduktan sonra böyle bir pencere gelecek , eğer Usb sürücüsünde herhangi bir sorun vermezse bu adım gelmez.

Usb sürücünü kurun butonuna tıklayın ve kurulumun bitmesini bekleyin.

 

> Daha sonra usb kablosu ile telefonuzu bilgisayara bağlayın ve yükseltmeyi başlata tıklayın.Yazılım güncellemesi mevcut ise yükleyecektir.

 

 

 

 

 

 

 

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

2 thoughts on “Lg Yazılım Güncelleme & Android Sürüm Yükseltmesi Yapma”

  1. Kardeşim daha kısa yol yokmu ya telefon lg leon benim son yazilimi kullaniyorsunuz diyor.Yukseltme var ise bende yapmak istiyorum su an 5.0.1 birde instagram canli yayin yok
    Guncellemeyle bir alakasi varmi sence? Instgramdan bana yazabilirsin.Uqurkx

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir