WordPress Site Hızlandırma Yöntemleri

 

Merhaba bugünkü yazımda wordpress sitenizi hızlandırabilmek için bir kaç yöntem göstereceğim.

1.Gereksiz Eklentilerden Kaçının

Gereksiz eklentiler veritabanı sorguları ile sitenizi yoracaktır.Gereksiz eklentiler kullanmayın.

 

2.CDN

Cdn kullanarak resimleri ve dosyaları uzak sunucudan çağırın.Böylece sunucunuz bu dosyaları iletmek için yorulmayacaktır.Cdn eklentisi önerim MaxCDN .

3.Tarayıcı Önbelleği (Cache)

Tarayıcı önbelleği kullanın.Bu sitenizde ciddi anlamda hızlanma sağlayacaktır.Ancak cachenin yanlış kullanımı ciddi sorunlara yol açabilmektedir.Cache eklentisi önerim Wp Fastest Cache .

4.Javascript ve Css Dosyalarını Sıkıştırın

Javascript ve Css dosyalarının sıkıştırılması önemli bir etken.Bunun içinde Wp Fastest Cache yi öneriyorum.

5.Veritabanı Optimizasyonu

Veritabanında gereksiz işlemler ve optimize edilmemiş komutlar sitenizin yavaşlamasına neden olabilir.Bu sorunu halletmek için  Advanced Database Cleaner eklentisini öneriyorum.

6.AMP Sayfaları

AMP sayfaları Google’nin geliştirdiği düşük internet hızında sayfalarınızın mobilde en stabil ve en hızlı şekilde yüklenmesini sağlıyor.Web sitenizi AMP ‘ ye uygun hale getirebilmek için AMP eklentisini kullanabilirsiniz.

7.Sunucu Süresini Kısaltın

Yukarıda yazılanları uygulasanız bile eğer sunucu süresi uzunsa web siteniz her halükarda geç açılacaktır.Bu yüzden domain firmanınızı iyi seçmenizi , sizin siteniz için uygun bir adet paket kullanmanızı öneriyorum

Yayınlayan

mert

Ben Mert. Bildiğim şeyleri aktarmak için bir site açmayı düşündüm ve kendimi bu blogu açarken buldum.Teknoloji , kişisel ve yaşama dair elimden geldiğince yazmaya çalışacağım takipte kalın

2 thoughts on “WordPress Site Hızlandırma Yöntemleri”

  1. Bir şey sormak istiyorum bu AMP olayı sadece google arama motoruna has bir şey mi? Değerli cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir